Daniel Niculae, vicecampion al României la judo

Comportare foarte bună pentru judoka Daniel Niculae în finala Campionatului Național U14 și U16, desfășurată la Satu Mare, în ultimul week-end din luna martie. Sportivul clubului nostru, antrenat de Ilie Torcică a devenit vicecampion al României la U16, în limitele categoriei +73 de kilograme. Evoluția lui Daniel a fost una bună la ediția din acest a Naționalelor, iar în finala concursului s-a recunoscut înfrânt destul de greu. “Rezultatul sportivului nostru este unul foarte bun. A luptat din greu până a cucerit medalia de argint. Competiția este una accerbă la acest nivel”, s-a exprimat Ilie Torcică, antrenorul secției de judo de la CS Târgoviște. Tot la Naționalele de la Satu Mare, Daria Ghinescu, alt judoka al clubului nostru, a încheiat concursul pe locul 5, în limitele categoriei +70 de kiograme. Următorul concurs pentru judoka clubului nostru va fi Campionatul Național pentru U21, ce va fi găzduit de orașul Drobeta Turnu Severin, în perioada 12-14 aprilie.