Diana Ivăncescu, pe primul loc la Uniqa Asigurări Bucharest 10 K & Family Run

Diana Ivăncescu a terminat cu fruntea sus cea de-a patra ediție a concursului Uniqa Asigurări Bucharest 10 K & Family Run, desfășurată în Parcul Izvor din București, la sfârșitul săptămânii trecute. Atleta Clubului Sportiv Târgoviște, antrenată de Desdemona Banu Ionescu, a încheiat pe primul loc cursa de 10 kilometri, destinată categoriei de vârstă 18-34 de ani. La același concurs, un alt sportiv al clubului nostru, Cristian Stoean (antrenor Nicolae Guțoiu) s-a clasat pe locul 6. Concursul din capitală a reprezentat pentru cei mai reprezentativi atleți de la CS Târgoviște o verificare utilă înainte de participarea la Campionatul Național de alergare pe șosea – 10 km, ce va avea loc la București, pe 21 aprilie.