Evelyn Neacșu, câștigătoare a Cupei S&F

Evelyn Neacșu se prezintă tot mai bine pe final de 2018. După ce la început de octombrie a câștigat Cupa Zizin, tenismena Clubului Sportiv Târgoviște a fost în prim-plan și la sfârșitul săptămânii trecute. Sportiva antrenată de Sorin Erlic a devenit de această dată câștigătoare a Cupei S&F, competiție găzduită de localitatea Găgeni, din Prahova. Tenismena clubului nostru a intrat în posesia trofeului pus în joc, la categoria U12, după ce în finală a învins-o pe Sandra Secuiu (fav 2 – CS Ten Club Tenis Buzău), cu 6-1, 6-0. Până la disputa din finală, dâmbovițeanca le-a mai depășit în sferturi și în semifinale pe Esther Diaconu (CS AMP Gold Club) – 7-5, 6-2 și pe Ruxandra Besoiu (CS Ten Club Tenis Buzău) – 5-7, 6-2, 6-2. În schimb, în primul tur, sportiva noastră a avut liber. La ediția din acest an a Cupei S&F, Evelyn Neacșu a pornit din postura de favorită 1.