Judoka Daniel Niculae, medaliat cu bronz la Turnu Severin

Judoka Daniel Niculae a încheiat pe podium ediția din acest an a Campionatului Național Ne Waza U14 și U16, găzduită de Sala Sporturilor din Drobeta Turnu Severin, la sfârșitul săptămânii trecute. Sportivul de la CS Târgoviște a cucerit medalia de bronz, la U16, în limitele categoriei +66 de kilograme. Daniel Niculae, antrenat de Ilie Torcică, a tras din greu până a devenit învingător într-una din finalele mici ale concursului.

Un alt judoka al Clubului Sportiv care a avut o evoluție onorabilă la Campionatul Național Ne Waza U14 și U16 a fost Ionuț Atanasiu. La capătul unei prestații acceptabile la U14, la categoria 38 de kilograme, sportivul clubului nostru a terminat pe locul 5.

La ediția din acest an a puternicului concurs au luat parte 406 sportivi, ce au reprezentat 70 de cluburi.