Lorelley Andrei, pe podium la Cupa României la karate interstiluri

O sportivă de mare perspectivă de la CS Târgoviște și-a trecut în palmares, la sfârșitul săptămânii trecute, un rezultat important. Lorelley Andrei a terminat pe locul 3 la Cupa României la karate interstiluri pentru minicadeți, cadeți, juniori, U21 și seniori. Sportiva clubului nostru, antrenată de Ionuț Munteanu, a încheiat concursul de kumite – juniori, destinat categoriei 53 de kilograme, pe ultima treaptă a podiumului după ce a devenit învingătoare într-una dintre finalele mici.

La ediția din acest an a competiție, alți trei sportivi de la CS Târgoviște au terminat în apropierea podiumului. Învinși în finalele mici, în concursul de kumite, Alexandru Munteanu (juniori – cat. 61 kg), Ana Maria Hura-Tudor (cadete – 54 kg) și Fabian Constantin (minicadeți +55 kg) au încheiat competiția pe locul 5.

CS Târgoviște a fost reprezentat la competiția desfășurată la Izvorani de 12 sportivi: cinci minicadeți, trei cadeți și patru juniori. Din cei cinci minicadeți, patru s-au aflat la prima participare într-o competiție de acest nivel.