Matei Breazu, semifinalist la Cupa TCH

Tenismenul Matei Breazu a încheiat cu fruntea sus Cupa TCH, competiție desfășurată la București și la care au luat parte numai puțin de 64 de sportivi. La categoria Under 12 sportivul de la CS Târgoviște s-a oprit în semifinale.

În meciul pentru intrarea în finală, târgovișteanul a fost învins de favoritul 1 Călin Apostol (CSȘ Alexandria), cu 0-6, 1-6. În schimb, până în semifinale, Breazu a trecut, pe rând, de Noris Nedelcovici (ACS Nitech) – 6-1, 6-0, în primul tur, Petru Berciu (As. Tenis Club Victor Hănescu) – 6-1, 6-0, în turul 2 și de David Sârbu (ACS Tennis Performance Team) – 6-4, 6-1, în sferturi. Învingător la Cupa TCH a devenit favoritul 7 David Virban (ACS Academia de Tenis Herăstrău), după ce l-a învins în ultimul act pe Călin Apostol, cu 6-4, 6-3.