Tenismenul Matei Bucura, semifinalist la turneul Kinder Joy Masters

Tenismenul Matei Bucura a încheiat pe podium turneul Kinder Joy Masters, găzduit de Centrul Național de Tenis, la începutul lunii octombrie.

Sportivul clubului nostru a terminat competiția destinată categoriei U10, pe locul 3, după ce s-a recunoscut învins în semifinale. În penultimul act al întrecerii, sportivul coordonat de Sorin Erlic a fost învins, David Patrick Bolduț (CS Sergiu Carp Tennis Club), principalul favorit, cu scorul de 0-4, 2-4.

În disputa pentru locul 3, tenismenul nostru l-a învins pe Ștefan Chindriș, de la ACS AT Râmnicu Vâlcea, cu 5-4, 5-3. De asemenea, în primul joc al turneului, Matei a trecut de Dragoș Marian Grigore, de la CS Tenis Prim București, cu 4-2, 4-1.

La sfârșitul lunii septembrie, Matei a ieșit învingător la Cupa Ceramus Tennis Instinct.