Maria Cioclea a câștigat medalia de argint la Campionatul Național de lupte pe plajă

Evoluție entuziasmantă pentru Maria Cioclea la Campionatul Național de lupte pe plajă pentru seniori și juniori, găzduit de plaja Doina din Mamaia, la sfârșitul săptămânii trecute. Luptătoarea Clubului Sportiv Târgoviște a cucerit medalia de argint la seniori, în limitele categoriei 50 de kilograme. Clasarea pe locul 2 la Naționalele de plajă a dus sportiva antrenată de Cornel Cornea să încheie la înălțime ediția din acest an a competiției.

Dan Vlăsceanu a reprezentat un alt sportiv de la CS Târgoviște care a avut parte de o evoluție bună în cadrul întrecerii de la Mamaia. La capătul unor evoluții pozitive, luptătorul clubului nostru a terminat pe locul 4 concursul destinat categoriei 80 kg – seniori, ratând la mustață medalia de bronz.