O sportivă de la CS Târgoviște a încheiat aproape de podium la Campionatul Balcanic de karate

Clasare aproape de podium pentru o sportivă de la CS Târgoviște la Campionatul Balcanic de karate pentru cadeți, juniori și U21, găzduit de localitatea Bar, din Muntenegru, în perioada 4-6 noiembrie.

Componentă a lotului național, Ștefania Huiu a încheiat cu echipa de kumite a României pe locul 5 concursul destinat junioarelor. Sportiva clubului nostru a concurat la categoria -66 de kilograme.

Alți doi karateka de la CS Târgoviște care au fost prezenți la ediția din acest an a Campionatului Balcanic au fost Lorelley Andrei (kumite junioare – cat. -53 kg) și Alexandru Munteanu (kumite juniori – 61 kg). La individual, Alexandru Munteanu s-a clasat pe locul 9.

Cei trei sportivi au fost însoțiți la Balcaniadă de Ionuț Munteanu, antrenorul secției de karate a Clubului Sportiv Târgoviște. Din delegația României pentru această competiție internațională a mai făcut parte și târgovișteanul Octavian Pomârleanu, în calitate de arbitru.

La ediția din acest an a Campionatului Balcanic de Karate WKF au fost prezenți 944 de sportivi, ce au reprezentat 10 țări.